REKLAMA
aurora

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Szara kuchnia z płytkami 3D na podłodze
Szara kuchnia z płytkami 3D na podłodze
Płytki cegiełki na ścianie w kuchni
Płytki cegiełki na ścianie w kuchni
Przejście pomiędzy kuchnią a salonem
Przejście pomiędzy kuchnią a salonem
Możliwość zamknięcia kuchni za pomocą drzwi składanych
Możliwość zamknięcia kuchni za pomocą drzwi składanych

Niech nastanie jasność, czyli halogeny w kuchni


data aktualizacji: 28-10-2019, 09:25

Oświetlenie to podstawa każdej kuchni wyłącznie, jeżeli jest właściwie dopasowane do warunków konkretnego pomieszczenia. Nie tylko stwarza optymalne warunki do wykonywania kuchennych prac, ale daje też możliwość wykreowania wyjątkowego nastroju. Ponadto stwarza idealną atmosferę do biesiadowania, rozmów w towarzystwie bliskich toczących się przy kuchennym stole, spożywania wcześniej przyrządzonych dań czy wypicia filiżanki herbaty przed snem. Tak, oświetlenie ma duże znaczenie dla tego wnętrza zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i estetycznych. Czy halogeny w kuchni to dobre rozwiązanie?

Niech nastanie jasność, czyli halogeny w kuchni

fot. Studio CHOME - Max Kuchnie

 

Halogeny – moda czy praktyczny wybór?


Od pewnego czasu, w zakresie wyboru rodzajów oświetlenia kuchennego, a konkretnie stosowanych żarówek, zdecydowany prym wiodą halogeny. Cechują je stosunkowo niewielkie rozmiary i w połączeniu z intensywnym światłem jakie emitują, dają wyjątkowo bogate właściwości w zakresie stworzenia funkcjonalnej i zarazem efektownej aranżacji kuchennej. Zazwyczaj halogeny kojarzone są z nowoczesnymi wnętrzami, chociaż w kuchniach tradycyjnych też znajdzie się dla nich miejsce o ile odpowiednio zostaną oprawione. Halogeny to stosunkowo uniwersalne oświetlenie, więc z łatwością można je dopasować do potrzeb estetycznych poszczególnych aranżacji.

Oświetlenie halogenowe Studio Kampra

fot. Studio KAMPRA - Max Kuchnie

Oświetlenie kuchenne Studio Witoński

fot. Studio WITOŃSKI - Max Kuchnie


Halogeny a miejsce dla żarówki


Żarówki halogenowe można użytkować na różnorodne sposoby w kuchennym wnętrzu. Tak naprawdę wszystko zależne jest od tego, jaki efekt zamierzamy osiągnąć. Pamiętajmy, że umiejętne i dobrze zaplanowane rozmieszczenie źródeł światła sztucznego pozwala ukryć niedociągnięcia we wnętrzu, optycznie powiększyć dane strefy w kuchni, a także umożliwia wizualne podniesienie lub obniżenie pomieszczenia i wyeksponowanie wybranego elementu dekoracyjnego. Żarówki halogenowe doskonale się sprawdzą w tym zakresie. Stanowią bowiem korzystne rozwiązanie jako oświetlenie blatów kuchennych, barków, wysp kuchennych, gdyż ich światło nie jest ani zbyt intensywne, ani zbyt ciemne. Dzięki temu nie męczą wzroku osoby pracującej w kuchni, jednocześnie zapewniając wystarczającą ilość światła do sprawnego wykonywania obowiązków kuchennych.

Oświetlenie kuchenne

fot. Meble WACH - Max Kuchnie

 

Oświetlenie kuchenne halogenowe

fot. Studio A&K - Max Kuchnie

Halogeny w efektowny sposób eksponują różnego rodzaju wnęki, ozdobne ściany, tynki strukturalne, cegłę, półki z zastawą stołową lub książkami kucharskimi. Swoją popularność zdobyły jako świetlówki montowane w podwieszanych sufitach w kuchni, ale mogą być też rozmieszczone w dowolnej konfiguracji. Mogą bowiem stanowić uzupełnienie głównego źródła światła lub doświetlać punktowo i kierunkowo poszczególne obszary w kuchni.

Oświetlenie kuchenne Studio Sulowicz Oświetlenie kuchenne Studio Pinio

fot. Studio SUŁOWICZ  i Studio PINIO - Max Kuchnie

 

Wady halogenów, które warto poznać


Nie ma produktów, które nie posiadałyby jakiś drobnych wad użytkowych. Podobnie jest z halogenami. Do największych minusów tego rozwiązania zaliczyć możemy to, że:

  • szybko nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur,
  • nie nadają się do montowania w oprawach, w których mogłaby być wkręcona tradycyjna żarówka (chyba, że wybierzemy halogen o znacznie mniejszej mocy),
  • w porównaniu z dużymi świetlówkami mają niższą sprawność i krótszą żywotność,
  • modele, które podłącza się do niższego napięcia wymagają transformatora przy zasilaniu sieciowym.
     

Halogenowe oświetlenie kuchenne Studio Eltop

fot. Studio ELTOP i Studio VIGO - Max Kuchnie

Oświetlenie Studio Art House

fot. Studio ART HOUSE - Max Kuchnie

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
tel. +48 (17) 711 00 45, 801 911 225
www: www.maxkuchnie.pl
mail: biuro@maxkuchnie.plREKLAMA


POLECAMY

NOWOŚCI RYNKOWE

NASZE SERWISY