REKLAMA
aurora

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Szara kuchnia z płytkami 3D na podłodze
Szara kuchnia z płytkami 3D na podłodze
Płytki cegiełki na ścianie w kuchni
Płytki cegiełki na ścianie w kuchni
Przejście pomiędzy kuchnią a salonem
Przejście pomiędzy kuchnią a salonem
Możliwość zamknięcia kuchni za pomocą drzwi składanych
Możliwość zamknięcia kuchni za pomocą drzwi składanych

Jak oświetlić wyspę kuchenną i blat kuchenny


data aktualizacji: 07-08-2019, 04:28

Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale coraz częściej także miejsce ich spożywania. Połączona z jadalnią lub salonem staje się ich częścią. Aby jednak nieco ją wyodrębnić i oddzielić od reszty pomieszczeń, aranżuje się wyspę kuchenną. Wyspa kuchenna może być wysokim blatem z hokerami, dzięki czemu stanie się stołem, przy którym domownicy będą jeść. Może być także wyposażona w płytkę gazową bądź elektryczną, piekarnik, zmywarkę czy zlewozmywak. Sposobów i pomysłów na wyspę kuchenną jest sporo. Nie ulega jednak wątpliwości, że w każdym z przypadków trzeba ją oświetlić. I w zależności od zaaranżowania wyspy, oświetlenie nad nią może być różne.

Jak oświetlić wyspę kuchenną i blat kuchenny

Oświetlenie główne na suficie

 

Najczęściej występującym oświetleniem w kuchni jest oświetlenie główne na suficie. Zamiast popularnego żyrandola czy plafonu, można wykonać je przy pomocy profilu wpuszczanego w płytę gips karton. Najlepiej w takim zastosowaniu sprawdzi się profil Kozus.

Profil Kozus z taśmą LED wpuszczany w sufit

Jest to profil, który po zlicowaniu z sufitem tworzy linię światła. Aby ta linia była jednolita i nie było widocznych świecących punktów, należy zastosować odpowiednią osłonkę o nazwie linia światła. Wewnątrz profilu powinna znaleźć się gęsta taśma led, np. z rozstawem diod 120led/m. Aby ilość światła była wystarczająca, można użyć dwóch odcinków taśmy led w jednym profilu.

Jak oświetlić wyspę kuchenną i blat kuchenny

Jeśli kuchnia spełnia także rolę jadalni lub jest połączona z salonem, dodatkowe oświetlenie powinno znaleźć się nad oddzielającą je wyspą kuchenną. Wyspę kuchenną można łatwo doświetlić przy pomocy lampy LED wykonanej z taśmy LED i profilu aluminiowego, np. podwieszonego na linkach.

Jak oświetlić wyspę kuchenną

Sposobem na oświetlenie blatu kuchennego lub zlewozmywaka może być zastosowanie szerokiego profilu aluminiowego o nazwie Triada, który pomieści wewnątrz aż 3 odcinki taśmy LED.

Profil aluminiowy trójpasmowy Triada

Dzięki temu uzyskamy bardzo dużą ilość światła. Profil w jednym odcinku może mieć 2, a nawet 3 m długości, dzięki czemu oświetlimy cały długi ciąg blatu roboczego.

Jak oświetlić blat kuchennyJak oświetlić blat kuchenny

Kontakt w sprawie produktów:

SOLED Projekty i Dekoracje Świetlne Jacek Solka
tel. 531 185 153
www: www.soled.pl
mail: soled@soled.plREKLAMA


POLECAMY

NOWOŚCI RYNKOWE

NASZE SERWISY