REKLAMA

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Kuchnia w stylu ludowym
Kuchnia w stylu ludowym
Dywan w kuchni
Dywan w kuchni
Dekoracje w stylu ludowym w kuchni
Dekoracje w stylu ludowym w kuchni
Młynek do kawy
Młynek do kawy

Instal-projekt

Sterowanie ciepłem z grzejnikami REGULUS®-system pomocne w walce ze smogiem


data aktualizacji: 23-01-2019, 09:05

Działania antysmogowe mają wieloaspektowy wymiar, jednak największe korzyści daje mądre i racjonalne ograniczenie zanieczyszczeń z domowych instalacji grzewczych. W połączeniu z dobrze przeprowadzoną termomodernizacją odpowiedzialną za obniżenie potrzeb grzewczych sukces gwarantowany. Każdy z nas powinien dbać o czystość powietrza. Poniżej prezentujemy sposoby na walkę ze smogiem dla każdego z nas.

Sterowanie ciepłem z grzejnikami REGULUS®-system pomocne w walce ze smogiem

  • termomodernizacja - jeśli potrzeby grzewcze są niewielkie, żaden nośnik energii nie jest zbyt drogi (w tym ogrzewanie prądem).
  • optymalizacja procesu grzania - optymalna produkcja ciepła, optymalne magazynowanie ciepła (opcjonalnie) oraz optymalna emisja ciepła przez grzejniki, które dają komfort cieplny otrzymany przy możliwie niskim wydatku energii i za możliwie najmniejsze pieniądze.
  • poszanowanie energii jest kwestią kluczową, bowiem niewykorzystanie zysków ciepła, jak również zbyt wysoka temperatura w stosunku do potrzeb – nawet jeśli nie utrzymuje się zbyt długo – to niepotrzebna emisja, czyli strata energetyczna i finansowa. Tę energię cieplną trzeba było przecież wyprodukować… Nawet dobrze akumulujący dom nie przyjmie każdego nadmiaru ciepła, aby później go oddać, ponieważ ściany zewnętrzne nieodwracalnie tracą ciepło na rzecz otoczenia.
  • stosowanie zmiennych strategii grzania - dopasowanych do indywidualnych potrzeb, rytmu życia domowników oraz z uwzględnieniem warunków zewnętrznych w zależności od pory roku.

Im mniejsza bezwładność cieplna grzejnika, tym efektywniejsze jest zarządzanie komfortem cieplnym i ceną jaką za ten komfort płacimy

 

Sterowalne grzejniki - podstawowe zasady dobrego ogrzewania domu

 

Istotą racjonalnego ogrzewanie jest system grzewczy, którym można sprawnie sterować, czyli szybko zatrzymać i szybko uruchomić. Wpływ na to ma bezwładność cieplna grzejników. I tak grzejnik podłogowy wypada w tym kryterium znacznie słabiej niż model ścienny. Drugim kryterium, które należy uwzględnić jest sezonowość grzania, która uwzględnia okresy przejściowe (wiosna i jesień). Są to pory roku, gdy nie musimy grzać na maksymalnych obrotach, a w naszych szerokościach geograficznych stanowią one nawet 70% całego sezonu grzewczego.  

W nowoczesnym, dobrze akumulującym ciepło domu, nie ma potrzeby ogrzewania pomieszczeń czasami przez wiele godzin, a niekiedy nawet przez wiele dni. W przypadku domów słabo akumulujących ciepło, jak np. budynki szkieletowe podaż ciepła powinna być płynna, dostosowana do bieżących potrzeb użytkowników.

Nie mniej ważne są zyski ciepła. Tkwi w nich spory potencjał, który należy zacząć wykorzystywać. W czasie zysków ciepła, czyli np. przy dużym nasłonecznieniu, grzejniki powinny mieć temperaturę pokojową (nie grzać). W innym przypadku ich działanie powoduje niepotrzebne straty. Wyjątkiem zawsze są mroźne dni. W pozostałym czasie grzejniki mogą pracować tylko chwilami, zawsze zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Uzyskanie komfortowej temperatury dla posiadaczy grzejników możliwe jest dzięki systemom pozwalającym na sterowanie temperaturą poszczególnych pomieszczeń, np. regulujemy temperaturę wnętrza w zależności od pory dnia i w różnych częściach domu, możemy grzać krótko i intensywnie lub nie grzać wcale, jak też grzać stabilnie. Ta z pozoru mało znacząca zmiana może zdziałać bardzo dużo na polu indywidualnego oddziaływania na emisję zanieczyszczeń sprzyjających koncentracji smogu. Taka strategia grzania jest w stanie poprawić jakość użytkowanego powietrza.


 

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. (33) 812 36 69
www: www.regulus.com.pl
mail: regulus@regulus.com.pl

POLECAMY

NOWOŚCI RYNKOWE

REKLAMA

NASZE SERWISY