REKLAMA

NAJNOWSZE ZDJĘCIA W GALERII

Kuchnia w stylu ludowym
Kuchnia w stylu ludowym
Dywan w kuchni
Dywan w kuchni
Dekoracje w stylu ludowym w kuchni
Dekoracje w stylu ludowym w kuchni
Młynek do kawy
Młynek do kawy

Instal-projekt

Ogrzewanie kanałowe - grzejniki wkomponowane w przestrzeń


data aktualizacji: 10-12-2018, 05:22

Dynamiczna i precyzyjna pracy, przy zachowaniu możliwie najniższych kosztów ogrzewania oraz wysoki poziom wzornictwa, pasujący do charakteru wystroju całego wnętrza - takim wymaganim musi sprostać obecnie ogrzewanie w naszym domu, a konkretnie grzejniki.

W nowoczesnych obiektach z dużymi przeszkleniami i szklanymi elewacjami doskonale sprawdzą się grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL. Schowane w podłodze są niemal niewidoczne. Estetyka w tym przypadku odnosi się głównie do materiału, technologi wykonania oraz koloru podestów, przykrywających kanał grzewczy.

Ogrzewanie kanałowe - grzejniki wkomponowane w przestrzeń


Elementy systemu

Miedziano-aluminiowy grzejnik umieszczony jest jest w wannie z blachy ocynkowanej – te dwa elementy tworzą tzw. zestaw kanałowy. W zestawach z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem oprócz grzejnika w wannie znajduje się także wentylator, zapewniający właściwą dynamikę grzania. Zestaw montuje się w specjalnie do tego przygotowanym otworze w posadzce i przykrywa ażurowym, drewnianym lub metalowym, podestem. Podest zlicowany jest z podłogą i dla użytkowników wnętrza to jedyny widoczny element systemu ogrzewania kanałowego.


Cechy charakterystyczne

Grzejnik kanałowy REGULUS®-system CANAL, dzięki małej pojemności wodnej, cechuje się małą bezwładnością cieplną. Oznacza to, że bardzo szybko rozpoczyna i zatrzymuje grzanie. Dzięki temu można zastosować sterowniki, dzięki którym możemy zaprogramować temperaturę w zależności od dnia tygodnia i pory dnia. Oszczędzimy w ten sposób energię. Grzejnik bowiem szybko dostarczy tyle ciepła, ile potrzeba do osiągnięcia i utrzymania zadanej temperatury.

CANAL - grzejnik kanałowy REGULUS-systemCANAL - grzejnik kanałowy REGULUS-system

 

Zastosowanie

System ogrzewania kanałowego to idealne rozwiązanie do zastosowania w obiektach z dużymi przeszkleniami. Zamontowany wzdłuż dużych przeszkleń grzejnik, nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale również chroni okno przed zaparowaniem. Ogrzewanie kanałowe można łączyć z ogrzewaniem podłogowym płaszczyznowym lub z grzejnikami ściennymi, pełniącymi wówczas rolę ogrzewania wspomagającego. Grzejniki kanałowe stosowane są również do tzw. ogrzewania strefowego – we wnętrzach o dużej kubaturze można wydzielić strefy o różnym stopniu nagrzania. Decydując się na ogrzewanie kanałowe, zyskujemy dużą swobodę w podejmowaniu decyzji jaki materiał zastosować na podłodze – może to być drewno: deski, mozaika, parkiet, panele, jak również inne materiały: laminat, wykładzina dywanowa, ceramika, beton, czy kamień.

CANAL - grzejnik kanałowy REGULUS-system

 

Stylistyka

Estetyczne i staranne wykonanie to ogromny atut zestawów ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL. Wanna oraz grzejnik malowane są proszkową na kolor czarny matowy (RAL 9005). Szczeble podestu kanału, będącego jedynym widocznym (po zamontowaniu w posadzce) elementem systemu, mogą być wykonane z wysokiej jakości drewna sezonowanego (dąb, buk), z aluminium malowanego proszkowo (do wyboru kolory z palety RAL K7) lub anodowanego (do wyboru pięć kolorów anodowania). Szeroki wybór ażurowych podestów umożliwia ich dopasowanie do stylu wnętrza. We wnętrzach o skomplikowanym kształcie świetnie sprawdzają się krótkie zestawy z wentylatorem, które zdecydowanie łatwiej rozmieścić. Po sezonie grzewczym warto zamontować podest posezonowy, który ochroni wnętrze kanału przed zabrudzeniem, dodatkowo go maskując.


Więcej na www.regulus.com.pl

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. (33) 812 36 69
www: www.regulus.com.pl
mail: regulus@regulus.com.pl

POLECAMY

NOWOŚCI RYNKOWE

REKLAMA

NASZE SERWISY